niedziela, 30 lipca 2017

Strażacy spełnili marzenie Przemusia...


Marzenia są po to, aby je spełniać! 
A jeśli są to marzenia dziecka, a do tego urodzinowe, to w szczególności.
Podziękowanie będzie bezcenne... Uśmiech na twarzy dziecka, który nie da się porównać z niczym innym.


Jak powiedział słynny pedagog Janusz Korczak ...
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
I tak właśnie jest... Ostatnio byliśmy świadkami, kiedy urodzinowe marzenie Przemusia Gawlińskiego zostało spełnione :) Ten uśmiech, ta radość, coś pięknego :)

Ale może po kolei ...O Przemusiu na pewno słyszeliście ...

W kwietniu pisaliśmy Wam o 4-letnim mieszkańcu Lipowej, którego rodzice na początku roku usłyszeli przerażającą diagnozę: ich ukochany synuś ma NOWOTWÓR MÓZGU - GLEJAKA- z licznymi przerzutami do kanału kręgowego! Życie Państwa Gawlińskich legło w gruzach... Do tej pory zdrowy chłopczyk, został sparaliżowany! Niemal natychmiastowo został poddany operacji neurochirurgicznej, kolejno przeszedł cykl chemioterapii.  Dla młodych rodziców choroba synka jest ogromnym szokiem i zaskoczeniem.

 Stan zdrowia chłopca wymaga odpowiednich warunków mieszkaniowych. Niestety takich rodzina nie posiadała. Na szczęście dzięki wsparciu sponsorów i pomocy dobrych ludzi Przemuś wraz z rodzicami mógł przeprowadzić się do wyremontowanego domku. I tak jedno z marzeń chłopczyka - własny pokoik- zostało spełnione.


Sytuacja finansowa rodziny nie jest różowa, a wiadomo ciągle potrzebne są pieniądze. Leczenie podstawowe w klinice onkologii jest co prawda bezpłatne, jednak potrzeba mnóstwa środków na codzienną rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny i wspomagający terapię, leki i środki pielęgnacyjne, dojazdy do miejsc terapii itp.
Chłopczyk nadal jest sparaliżowany, jednak jest szansa, że szybka intensywna rehabilitacja jeszcze przywróci choć częściowo funkcję ruchową nóg.

Przemuś podlega pod Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu, która zbiera fundusze na jego leczenie. Niestety leczenie Przemusia pochłania mnóstwo pieniędzy. Dlatego środki zbierane są wszelkimi sposobami. Były wpłaty 1%, zbierano datki na stronie zrzutka.pl.

Do pomocy włączyła się także Fundacja Ludzki Gest Kuby Błaszczykowskiego. W czerwcu  w Twardorzeczce zorganizowano Mecz  Charytatywny Gwiazd, w który wziął udział sam Kuba Błaszczykowski wraz z Przyjaciółmi. Niestety ze względu na stan zdrowia, Przemek nie mógł pojawić się podczas wydarzenia. Jednak pomimo to,  jego kolejne marzenie zostało spełnione... chłopczyk otrzymał piłkę podpisaną przez sportowców prosto z rąk Kuby, który do Przemusia przyjechał osobiście.

W zeszłym tygodniu, Przemuś Gawliński 
obchodził swoje 5 urodzinki. 
Oczywiście był tort, mnóstwo życzeń i prezentów...

oraz MARZENIE - usiąść w prawdziwym wozie strażackim!To marzenie postanowili spełnić strażacy z Oczkowa oraz Leśnej. Przemuś do dyspozycji miał nie jeden,  a dwa samochody...W piątek, 28 lipca 2017r. do OSP Leśna przyjechali druhowie z OSP Żywiec - Oczków.
O godz. 17.00 pojawił się Przemuś z rodzicami.


Druhowie serdecznie przywitali jubilata, a z rąk prezesa OSP Leśna Grzegorza Habdasa otrzymał  prawdziwą koszulkę i  mundur strażacki oraz książeczki ze Strażakiem Samem.
Następnie Przemuś usiadł w wozie strażackim, w którym poczuł się jak prawdziwy strażak...

włączył fanfarę, zapalił koguty :)

Ach, ta radość w oczach Przemusia jest nie do opisania.Nawet nagła, letnia burza nie przeszkodziła w świetnej zabawie.
Wszak w takim pojeździe nie straszne są pioruny... tutaj można czuć się bezpiecznie.


Po deszczu pora na obejrzenie sprzętu ratowniczego oraz gaśniczego.I tutaj Przemuś pokazał wszystkim, że strażak z niego doskonały...

Strażacy zgodnie stwierdzili, że miejsce dla Przemka czeka i już dziś zapraszają go, aby zasilił szeregi jednostki.

Oto pamiątkowe zdjęcie ...W strażackim hełmie Przemek wygląda rewelacyjnie :)
Po burzy zawsze wychodzi Słońce, a dla Przemusia nawet piękna tęcza :)

Przemusiu Kochany, my również dla Ciebie 
najserdeczniejsze 
życzenia mamy :)  
Aby ten piękny uśmiech codziennie na Twej twarzy gościł,
aby zdrówko Ci dopisywało i wszystko co najlepsze Cię spotkało

Miej marzeń bez liku, a każde z nich niech spełnia się w najdrobniejszym szczególiku. 
100 lat nasz Wojowniku!

Przemusiu, bądź nadal taki dzielny i nigdy się nie poddawaj. 

***

WIĘCEJ ZDJĘĆ z wizyty Przemusia w OSP Leśna
 TUTAJ :) 

***

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)