wtorek, 17 lipca 2018

Zapraszamy na ZLOT WSZYSTKICH MAREK...


Podczas tegorocznych Dni Gminy Lipowa szykuje się sporo atrakcji... Niewątpliwie jedną z nich jest wydarzenie przygotowane specjalnie dla fanów motoryzacji.


Z inicjatywy Magdy Minor oraz Jarka Pietraszki (mieszkańca naszej gminy) po raz pierwszy odbędzie się
  ZLOT WSZYSTKICH MAREK.

Już dzisiaj serdecznie Was zapraszamy
 w niedzielę 12 sierpnia od godz. 10.00 
na parking przy Centrum Lipowa,
gdzie będziecie mogli nie tylko obejrzeć, ale i posłuchać odgłosów wydawanych przez te piękne maszyny... 

Tymczasem zachęcamy do dołączenia w utworzonym wydarzeniu na Facebooku TUTAJ, gdzie znajdziecie najnowsze informacje dotyczące zlotu. 


ŹRÓDŁO:
foto - z fb strony RS400 Mk2 by FSV-performance

Oddaj krew dla Adasia...Kochani, tym razem zwracamy się do Was z wielką prośbą i nie ukrywamy... 
liczymy na Wasz odzew!Potrzebna jest pomoc dla chorego Adasia, ministranta, ucznia klasy V Szkoły Podstawowej w Słotwinie.  


W związku z tym
 w niedzielę
  5 sierpnia 
w godzinach
od 9.00 do 13.00
na przykościelnym placu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie odbędzie się zbiórka krwi.
Przed oddaniem krwi każdy kandydat na dawcę będzie musiał:
* wypełnić szczegółowy kwestionariusz, w którym określi swój stan zdrowia, przebyte choroby, stosowane leki  itp. a następnie
* poddać się badaniu lekarskiemu.

 Należy pamiętać, że zanim przystąpi się do oddania krwi, należy zjeść lekkostrawne śniadanie i wypić dużo płynów.

Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Koniecznie zabierzcie ze sobą dokument tożsamości!
Do wzięcia udziału w akcji zachęca ks. proboszcz Mieczysław Grabowski oraz Akcja Katolicka. Oddawanie krwi to bezcenny dar życia, o którym pisaliśmy  TUTAJPamiętajmy! 

Oddając krew - dzielimy się życiem !!!

Jutro to my możemy jej potrzebować !!!


Zapraszamy na uroczyste otwarcie....


Serdecznie zapraszamy już w najbliższą
niedzielę 22 lipca 
do Twardorzeczki na

UROCZYSTE OTWARCIE 
CENTRUM AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ
wraz z
NOWOCZESNYM PLACEM ZABAW 
oraz
SIŁOWNIĄ ZEWNĘTRZNĄ. 
Z tej okazji organizatorzy zaplanowali rodzinny piknik pełen atrakcji dla najmłodszych. Nie zabraknie dmuchańców, animatorów i wspólnego grillowania. 


- Wakacje w pełni, więc cieszę się, że dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym możemy mieszkańcom i turystom oddać w użytkowanie ten obiekt. Jest on ogrodzony i monitorowany, więc rodzice z dziećmi mogą czuć się bezpiecznie. Na obiekcie znajdują się również ogólnodostępne dwa zewnętrzne stoły szachowe.– mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.


 Obiekt i teren mu przyległy udało się zrewitalizować dzięki pozyskanym rok temu środkom zewnętrznym - pisaliśmy o tym na naszej stronie TUTAJ.


Początek zabawy - godz. 15.00


ZAPRASZAMY!


wtorek, 10 lipca 2018

Zapraszamy na obchody 70-lecia LKS Sokół Słotwina...Serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend wszystkich sympatyków LKS Sokół Słowina  
na obchody
70-lecia Klubu.


Jubileusz rozpocznie się w sobotę, 14 lipca od uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie.

Następnie w sali OSP Słotwina odbędzie się oficjalne otwarcie obchodów. Na koniec sobotnich uroczystości zaplanowana jest zabawa taneczna, na którą zapraszamy wszystkich chętnych. 

Z kolei w niedzielę, 15 lipca świętowanie rozpocznie się już od godz. 13.00. Jak zapowiadają organizatorzy na boisku sportowym LKS Sokół szykują się atrakcje dla każdego. Przede wszystkim odbędą się mecze piłkarskie. Już dziś zachęcamy do głośnego kibicowania swoich drużyn. 


Jako, że tego dnia jest finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, zapraszamy do Strefy Kibica :)  Podczas wspólnego oglądania meczu na dużym ekranie gwarantujemy, emocji nie zabraknie... 
Niespodzianki czekają także dla najmłodszych.


A wieczorem zabawa taneczna pod gołym niebem. Zatem DO ZOBACZENIA! 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

poniedziałek, 2 lipca 2018

Sprzęt ratowniczy dla OSP...


Kilka tygodni temu w Katowicach Wójt Gminy Lipowa Jan Góra podpisał umowę w związku z pozyskaniem przez Gminę Lipowa
 35 630,10 zł (wkład własny Gminy Lipowa 1% tj. 359,9 zł) na sprzęt dla jednostek OSP. 
Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Przemysława Jagosza - Komendanta Gminnego OSP Lipowa oraz władz gminy.  


Pozyskane środki pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości  (Ministerstwo Sprawiedliwości) w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. 

W piątek, 29 czerwca 2018r. w budynku Urzędu Gminy Lipowa nastąpiło przekazanie  jednostkom OSP z naszej gminy nowoczesnego sprzętu do ratowania zdrowia i życia ludzi w postaci:
  4 defibrylatorów, 3 specjalistycznych toreb ratowniczych oraz szyn Kramera. 
 OSP Lipowa otrzymała piłę, która została zakupiona dodatkowo z budżetu gminy. 

- Jednostki OSP, które są praktycznie w każdym sołectwie, zawsze są pierwsze na miejscu wypadków, czy innych zdarzeń. Dlatego powinny dysponować jak najlepszym sprzętem. Wszystko jednak wiąże się z kosztami. Dlatego cieszy te kilka zakupionych ze środków zewnętrznych urządzeń, zwłaszcza defibrylatory. Jak tylko nadarzy się okazja to ponownie będziemy starać się o środki zewnętrzne dla naszych jednostek. – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa. 


Sprzęt ten zdecydowanie poprawi skuteczność działania strażaków ochotników. Teraz druhowie będą mogli jeszcze sprawniej i skuteczniej działać oraz służyć mieszkańcom naszej gminy w sytuacjach kryzysowych ratując najcenniejszy dar, jakim jest ludzkie życie.

ŹRÓDŁO:
UG Lipowa

niedziela, 1 lipca 2018

VII Rodzinny Festyn Sportowy ... RELACJA
W sobotę, 23 czerwca na stadionie LKS Skrzyczne Lipowa odbył się VII Rodzinny Festyn Sportowy.Każda edycja tego popularnego pikniku przyciąga sporo miłośników dobrej zabawy. Tak było i tym razem. Jak widać nawet kapryśna aura nie odstraszyła uczestników.


A pogoda tego dnia naprawdę nie rozpieszczała... 
Po słonecznych dniach, przez całą sobotę towarzyszył wszystkim deszcz, wiatr i dość niska, jak na czerwcowy dzień, temperatura. Na szczęście pojawiały się chwile z przebłyskami Słońca, które sprawiały, że od razu wracała ochota na zabawę...Festyn rozpoczął się o godz.10.00 serią piłkarskich spotkań. W turnieju "Dzikich Drużyn" udział wzięło aż 11 drużyn. Kibice z całą pewnością nie czuli się zawiedzeni, bowiem zawodnicy w strugach deszczu i błocie dawali z siebie wszystko. 

Pamiątkowe zdjęcia ...

I nagrodzenie najlepszych drużyn...


Odbyły się także rozgrywki najmłodszych piłkarzy, którzy równie mocno walczyli o każdą bramkę.  


Jako, że to festyn rodzinny, na pikniku nie mogło zabraknąć małych imprezowiczów. 


 Niestety część z zaplanowanych atrakcji dla najmłodszych, nie mogła się odbyć ze względu na zawirowania pogodowe, jednakże organizatorzy starali się zapewnić dzieciom dużo radości w ten sportowy dzień. 


Z całą pewnością dmuchana zjeżdżalnia pozwoliła milusińskim na rozładowanie energii. 

W przerwach opadów deszczu najmłodsi mieli okazję zmierzyć się w ciekawych konkurencjach.


Na najlepszych z najlepszych czekały dyplomy i nagrody. 


Piknik sportowy to nie tylko piłka nożna... Jak widać na załączonym obrazku to również turniej piłki siatkowej. 
Poniżej najlepsze zespoły w siatce...


Nie zabrakło budzącego wiele emocji konkursu rzutów karnych. Walka była zacięta.... Każdy chciał zdobyć tytuł króla strzelców.
Gratulujemy zwycięzcy celnych strzałów i cennej nagrody.

Tradycyjnie podczas festynu można było zakupić cegiełki, które brały udział w losowaniu wyjątkowo atrakcyjnych upominków. Całkowity dochód przeznaczony został na działalność LKS Skrzyczne Lipowa.


Na wszystkich zgłodniałych uczestników czekały przysmaki z grilla, ulubione frytki, słodycze i  napoje. Festyn sportowy słynie także z dwóch konkurencji, niezwykle lubianych i zapewniających wszystkim sporo śmiechu... To przeciąganie liny i rodzinne biegi w workach... Tym razem zawodnicy mieli utrudnione zadanie, bowiem na placu, gdzie odbywały się zawody, zrobiło się sporo błota... a przecież wiadomo, że utrzymać się na mokrej nawierzchni łatwym zadaniem nie jest... 


Nagrody dla mistrzowskich drużyn w skokach... 

Na zakończenie zabawa taneczna przy ulubionych hitach disco :)


To był fantastyczny dzień i nawet pogoda w kratkę nie była wstanie zepsuć sobotniego pikniku. 


Brawo dla organizatorów, którzy jak zawsze spisali się na medal.A WIĘCEJ ZDJĘĆ znajdziecie w naszej galerii TUTAJ