piątek, 10 maja 2013

Apel

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Lipowej odbyła się Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz 30 rocznicy nadania szkole imienia. 
Tuż po 9.00 wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej aby uczcić Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas Va i Vb przygotowali uroczysty apel, podczas którego przypomnieli historię powstania konstytucji.W tym roku mijają już 222 lata od jej uchwalenia - rozpoczęła uczennica klasy Vb - Moglibyśmy powiedzieć, że to zamierzchła przeszłość. Jednak musimy sobie uświadomić, że o dziejach naszego narodu nie wolno nam zapominać. Należy szanować i czcić ważne narodowe święta. 


Piątoklasiści recytowali piękne i wzruszające wiersze, a szkolny chór odśpiewał patriotyczne pieśni.


Obecnie żyjemy w wolnym demokratycznym kraju. Posiadamy własną konstytucję – zakończył pierwszą część apelu, uczeń klasy Vb - Polska jest państwem liczącym się na arenie międzynarodowej. Mamy z czego być dumni. 

Druga część apelu poświęcona była patronowi szkoły. 9 maja 1983r. Szkole Podstawowej w Lipowej nadano uroczyście imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dokładnie wczoraj minęło 30 lat od tego wydarzenia. Uczniowie przedstawili postać patrona, jego życie i twórczość. 
 To najwybitniejszy poeta pokolenia wojennego. - przypomnieli uczniowie klasy Va - Patron naszej szkoły to również  harcerz i żołnierz Armii Krajowej. Oddał swoje życie za ojczyznę. 
 Na samym końcu Dyrektor Szkoły Janusz Caputa, przypomniał wszystkim uczniom, jakie święta obchodziliśmy podczas długiego weekendu majowego. 


Więcej zdjęć 
kliknij
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)