sobota, 11 maja 2013

"Ogień Lolek"

Dziś po raz piąty  odbyła się Piesza Pielgrzymka  "Ogień Lolek". 

Po godzinie 8.00 nastąpiło powitanie pielgrzymów pod Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia na Trzech Lipkach w Bielsku-Białej. Następnie  pod pomnikiem  Jana Pawła II przy Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej, bp  Tadeusz Rakoczy pobłogosławił wiernych.

Pielgrzymi   ruszyli ulicami Bielska w kierunku  Radziechów w Beskidzie Żywieckim.

   Na czele pielgrzymów stanął ks. Tadeusz Krzyżak - proboszcz parafii p.w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej. 
Trasa pielgrzymki prowadziła przez kilka beskidzkich miejscowości: Bystrą, Meszną, Buczkowice, Godziszkę, Słotwinę, Lipową, Twardorzeczkę aż do miejscowości Radziechowy. Spod góry Matyski udali się Golgotą Beskidów pod Krzyż Jubileuszowy Na szczycie odbyła się uroczysta Eucharystia.  

W każdej z miejscowości dołączali nowi członkowie.
 33- kilometrową trasę pokonywały całe rodziny, niepełnosprawni dzieci i młodzież, kapłani i wychowawcy. W tym roku pielgrzymi szli w intencji dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II, z prośbą do Marki Najświętszej o opiekę dla Papieża Franciszka oraz apelowali o wspieranie inicjatywy w obronie życia "Jeden z nas".

 
 Trasę zabezpieczała lokalna straż oraz dostępna była karetka z ratownikami. 

Pielgrzymi do naszej gminy dotarli o 16.30.  Swoja pielgrzymkę zakończyli o 19.30.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)