środa, 24 grudnia 2014

Jedyny taki dzień w roku...


Świąteczne sprzątanie za nami, choinka ubrana, dom udekorowany, prezenty spakowane, w kuchni unosi się zapach pieczonych ciast i wigilijnych potraw ... wokół panuje świąteczna atmosfera. Jedynie brak śniegu za oknem i temperatura iście wiosenna nie pasuje do dzisiejszego dnia ...  

Bo dzisiaj jest dzień szczególny, niezwykły i jedyny taki w roku ...  24 grudnia ... 

Ponoć poranne umycie rąk w monetach ma nam zagwarantować  bogactwo na cały nadchodzący rok ..., a pocałunek pod jemiołą przynieś szczęście, powodzenie i trwałość związku  osób pod nią całujących się.
Oczywiście pod wigilijnym obrusem umieszczamy sianko, które ma nam zapewnić dostatek ... i nie zapominajmy o dodatkowym talerzu dla nieznajomego. Kiedy zabłyśnie pierwsza gwiazdka na niebie zasiadamy do uroczystej kolacji.  Na samym początku  modlitwa, łamanie się opłatkiem i życzenia. 

Na stole figuruje 12 bezmięsnych potraw, symbolizujących dwunastu apostołów, którzy wraz z Panem Jezusem zasiadali do wieczerzy. Aby w żadnym miesiącu niczego nam nie zabrakło, powinniśmy spróbować każdego z dań wigilijnych. 


Po wieczerzy najbardziej wyczekiwany moment przez najmłodszych ... prezenty ! Przynosi je Aniołek, Gwiazdka bądź Mikołaj ... Upominki znajdujemy pod choinką i odpakowywanie ich, jest jednym z szczególnych momentów tego wieczoru. Oczywiście śpiewamy kolędy, a o północy Pasterka ....

I tak z przymrużeniem oka ... podobno, jak wygląda dzisiejszy dzień, taki będzie cały nadchodzący rok ... 
Zatem zróbmy wszystko, abyśmy w tym dniu byli radośni, uśmiechnięci, bez trosk i zmartwień :)  

Kochani !!!

W dniu tak magicznym życzymy Wam wszystkiego najlepszego, 
ciepłej i rodzinnej atmosfery,
aby te święta upłynęły w szczęściu i radości,
przy kolędach i zapachu świerkowej choinki  :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)