wtorek, 9 grudnia 2014

XVIII Korowód Świętego Mikołaja w Leśnej ...W minioną sobotę, 6 grudnia w Leśnej już po raz osiemnasty  zorganizowany został
Korowód Świętego Mikołaja, na który zapraszaliśmy Was TUTAJ.


Przy kościele św. Michała Archanioła pierwsi mieszkańcy pojawili się już o godz. 16.00  ...    Z minuty na minutę robiło się coraz bardziej tłoczno ...
 Świąteczne  przeboje dobiegające z głośników  tworzyły magiczną atmosferę...


Najmłodsi z zapartym tchem wypatrywali tego najważniejszego gościa....  Wokół słychać było przejęte dzieci: 
Mikołaj ...  Mikołaj ... zaraz przyjedzie Mikołaj !
I rzeczywiście, kiedy pojawił się odgłos końskich kopyt, wszyscy już wiedzieli ... powozem jedzie honorowy gość. Rozległy się głośne wiwaty na cześć świętego.

Mikołaj z powozu pozdrawiał  wszystkich ciepło ...  Radość jaka unosiła się wokół jest nie do opisania ... niesamowicie klimatyczne chwile ... 


Święty Mikołaj był oblegany przez uczestników wydarzenia ...   Przywiózł ze sobą mnóstwo koszy ze słodkościami, którymi częstował zebranych ... Niby tylko cukierki, ale otrzymać je od Mikołaja, to dopiero "coś"  ... A jak smakują ??? Mmmm ... Zupełnie inaczej :)
Chyba nie musimy pisać, że słodycze rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki  ? :)

Po obdarowaniu najmłodszych słodkościami, Mikołaj w asyście aniołów udał się na scenę ...  Pojawiły się również diabełki z różkami i widłami ....


Mimo licznej grupy,  przejąć pieczę nad uroczystością, diabełkom się nie udało ... Tutaj zdecydowanie  rządziły te dobre anioły ... :)
 Święty Mikołaj przywitał wszystkich grą na trąbicie, a następnie zaprosił na wystrzałowy pokaz ....Jedno słowo Mikołaja  i pstryk ... wokół zrobiło się ciemno.... a na niebie zabłysnęły  miliony światełek ...  Najmłodsi z otwartymi buziami stali i z zachwytem oglądali fajerwerki ...

Było głośno, kolorowo i wybuchowo :) Przepiękny pokaz sztucznych ogni, przygotowany przez strażaków wywołał gromkie brawa wśród oglądających.


Po wystrzałowym pokazie, Mikołaj zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. 
W tym roku św. Mikołaj był niezwykle umuzykalniony, ale nie ma się co dziwić ... w końcu w tę rolę wcielił się (powiemy Wam w sekrecie) pan Jacenty Ignatowicz. Uzdolnionego uczestnika telewizyjnego programu Mam Talent, mogliście osobiście poznać podczas pokazu filmu "Jego Oczami" Szymona J. Wróbla - w Słotwinie i w Leśnej. Najmłodsi z zainteresowaniem oglądali wyczyny Mikołaja, który oprócz gry na instrumentach, również tańczył w takt świątecznych przebojów.W ruch poszły telefony ... 
To trzeba uwiecznić ... wszak tańczący Mikołaj nie zdarza się często ...


Podczas mikołajkowego spotkania na najmłodszych czekały znane z telewizyjnego ekranu postacie  ... Mały głód okazał się wcale nie taki mały ...
Po zakończeniu przedstawienia wszystkie dzieci prędziutko udały się do domów, gdzie już za chwilkę miał do nich osobiście zawitać św. Mikołaj z aniołkiem i diabełkiem u boku :)

Zdradzimy Wam w wielkim sekrecie, że do grzecznych dzieci w tym roku wyruszyło aż 21 św. Mikołajów !!! Mikołajkowe ekipy odwiedziły najmłodszych w Leśnej, Siennej, a nawet w Twardorzeczce (Sośniny) i Lipowej (Brzeziny).

 Nie ma co ukrywać, rola Mikołaja choć wyjątkowo wdzięczna, nie jest łatwa... Dzieci są niezwykle wymagające i  ... podejrzliwe ... Pytania typu "A czy to prawdziwa broda?" były na porządku dziennym ... Na szczęście nasi Mikołaje świetnie sobie poradzili i na wszystkie  trudne pytania odpowiedzieli śpiewająco. 

 Po powrocie, mikołajkowe ekipy  zaproszone zostały na plebanie, gdzie czekał na nich gorący posiłek. Pyszny domowy bigos rozgrzał zmarzniętych Mikołajów i ich pomocników. Później przy herbacie i drożdżowym  cieście, trwała wymiana wrażeń z odwiedzin u grzecznych dzieci.


Sobotni Korowód Świętego Mikołaja zorganizowany został po raz osiemnasty. Proboszcz Parafii, ks. Piotr Sadkiewicz, podkreśla, że organizowana uroczystość przypomina o prawdziwym pochodzeniu i znaczeniu św. Mikołaja (KLIKNIJ) i nie ma nic wspólnego z postacią z telewizyjnej reklamy. 

Korowód Świętego Mikołaja  już na stałe wpisał się w harmonogram naszej gminy i cieszy się coraz większą popularnością. Z roku na rok wydarzenie przyciąga większą ilość osób.  Oprócz mieszkańców gminy Lipowa,  pojawiają się tutaj osoby z  m.in. Żywca, Pietrzykowic, Milówki, Gilowic, a także z samej stolicy Podbeskidzia.

 Fakt zgromadzenia prawie 2 tysięcznej (!!!) widowni, świadczy o atrakcyjności mikołajkowego spotkania i o świetnym przygotowaniu imprezy. 


Tyle ludzi potrafiło  w sobotnie popołudnie wyjść z domu, zostawić swoje obowiązki i wspólnie ze swoimi pociechami bawić się wśród świątecznej atmosfery... to niebywały sukces organizacyjny !


Serdecznie gratulujemy organizatorom kolejnej udanej imprezy! 


A  już teraz zapraszamy wszystkich do naszej GALERII, gdzie czeka kolekcja zdjęć z korowodu w Leśnej KLIKNIJ
4 komentarze:

 1. Było fantastycznie, moje dziewczynki zachwycone.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za relację bo tak wyciągnęłam rodzinkę i przyjechaliśmy w dziesiątkę z Bielska. Było zajebiście. Ten przejazd przy pochodniach no mega. Pozdrawiam z Bielska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My wpadliśmy z Okrajnika. I na kolejny rok się znów piszemy!

   Usuń
 3. Głodek był fajny. Tak naprawdę impreza super świetna organizacja i atmosfera.Gratuluję organizatorom.

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)