piątek, 19 grudnia 2014

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Twardorzeczce ...W minioną sobotę, 
13 grudnia w Gimnazjum w Twardorzeczce odbył się Turniej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Pełne emocji rozgrywki rozpoczęły się o godz. 8.00.  Na początek ruszyła I liga.
Piłkarki SPR Łodygowice wcale nie miały łatwego zadania. Naprzeciw nich stanęły dwie mocne ekipy: Bystra Ciapki i Bystra Gimnazjum. Z obu tych potyczek łodygowiczanki wyszły zwycięsko.
- Grając oba te spotkania wiedziały, że nie mogą pozwolić sobie na stratę punktu, bo depcząca im po piętach w tabeli Łękawica również wygrała dwa mecze, w tym z groźną ekipą SPR Twardorzeczka - mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

 Komplet punktów zainkasowała drużyna SPR Żywiec.
SPR Łodygowice, Łękawica i SPR Żywiec zaczynają wyraźnie "odjeżdżać" pozostałej reszcie, która traci do nich po 4-5 punktów.

-To oczywiście o niczym nie przesądza, na pewno niezwykle atrakcyjnie zapowiadać się będzie turniej w Łodygowicach 10 stycznia 2015 r. - zapowiada rzecznik -  Będzie on kończył pierwszą rundę. Podczas tego turnieju cała prowadząca trójka zmierzy się w meczach bezpośrednich. Potknięcie którejkolwiek z tych drużyn będzie szansą dla ekip z miejsc 4-7, aby zbliżyć się do czołówki.


Oficjalne otwarcie  turnieju rozpoczęło się o godz.13.00.

Spotkanie w ramach 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipowa Jana Góry.


Tradycyjnie odmierzony został czas  do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbędą się w Polsce w styczniu 2016r.


Po południu emocji widzom dostarczyła II liga. Na pierwszym miejscu znalazło się Gimnazjum Łękawica mające dwa punkty przewagi nad SPR Milówką, SPR Świnną i SPR Koszarawą.
To właśnie to cała czwórka toczy batalię o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do I Lig - mówi Paweł Szczotka. Sobotnie pojedynki zapewniły oglądającym sporą dawkę emocji...
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie ...
Jak w każdym sporcie, tak i w piłce ręcznej, ważne jest wsparcie trenera oraz zgranie zespołu. To one głównie decydują o sukcesach drużyny.

Sportowa sobota dostarczyła wszystkim moc wrażeń. Zarówno publiczności jak i samym zawodniczkom.

My ogromnie gratulujemy wszystkim szczypiornistkom  wyników. Życzymy Wam dalszych sukcesów i wytrwałości.

A teraz zapraszamy do GALERII- KLIKNIJ, gdzie czekają na Was fotki z sobotniego turnieju w Twardorzeczce. 


***

WYNIKI - TUTAJ


ŹRÓDŁO:
foto z galerii Barbary Chrząszcz: KLIKNIJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)