Ostatnio informowaliśmy Was, że Sienna to pierwsze sołectwo w naszej gminie, które może pochwalić się nazwami ulic (kliknij).
Teraz czas na kolejne ...
Tym razem będzie to Słotwina!
Jak informuje Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, dzisiaj odbyło się spotkanie w tej sprawie.
Od 24 sierpnia 2016r. do 19 września 2016r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne.
Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na temat zaproponowanej nazwy ulicy, przy której mieszkają, wypełniając załączoną ankietę.
Ankiety dostępne będą w Urzędzie Gminy Lipowa, w Szkole Podstawowej w Słotwinie oraz u Pani Sołtys Marii Bindy-Sapety.
Zapraszamy do konsultacji osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i mieszkające na terenie Słotwiny.
Wszelkie informacje można uzyskać
w Urzędzie Gminy Lipowa - pokój nr 3
lub pod numerem telefonu (33) 860 15 33 lub 34.
Jak nas poinformowano jeszcze w tym roku prace geodezyjne rozpoczną się w Leśnej. A w przyszłym, jak wszystko dobrze pójdzie, w pozostałych miejscowościach.
ŹRÓDŁO:
Brawo! Świetnie że ktoś wpadł na pomysł konsultacji! Nareszcie mam poczucie że ktoś bierze pod uwagę mój głos.
OdpowiedzUsuńJedna ulica i tyle zachodu kosztów ale będzie mieć nazwe
OdpowiedzUsuńnareszcie wreszcie będą ulice w tej gminie :)
OdpowiedzUsuńMyślę, że proponowane nazwy ulic są bezsensowne! Nazwy te nie niosą z sobą żadnej treści. Nazwy powinny coś sobą reprezentować, a osoba, która przy niej mieszka nie powinna się wstydzić takiej nazwy. Myślę, że ulice powinny nosić imiona osób zasłużonych dla naszej miejscowości, albo imiona znanych osób z nią związanych. Od 15 lat słyszałem, że szkoła ma nosić imię Zofii Palecznej i co?? Mamy szkołę Orła Białego. Jedna z ulic powinna nosić Jej imię! Dalej, mamy lokalnych bohaterów zamordowanych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej razem z księdzem Sznajdrowiczem w Katowicach, dlaczego nie nadać ich imion ulicom? Mamy w Słotwinie osoby nagrodzone choćby Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta, dlaczego nie nadać imion takich osób ulicom? Mamy sługę Bożego wywodzącego się z naszej parafii Biskupa Jana Pietraszkę, dlaczego nie pomyśleć o takiej nazwie ulicy? No ale po co historia, skoro ktoś każe mi wpisać do dowodu ulicę - ponoć - Sokolą?
OdpowiedzUsuńa co WYBITNEGO ZOFIA Paleczna zrobiła dla miejscowości uczyła w szkole jak wielu nic poza tym wilk trochę przesadził
Usuńty ksiądz tak tu już nie mieszkasz co się wysilasz w komentarzach
Usuńjesteś niedouczony historycznie
UsuńDrogi Anonimie o jakimkolwiek numerze!
UsuńJeśli chcesz dyskutować, to się podpisz - niech wszyscy dowiedzą się, kto ma braki w lokalnym wykształceniu. Co do mojego mieszkania bądź nie. Nie jest to istotne, przynajmniej póki co, gdyż to właśnie tu - w Słotwinie - jestem zameldowany i ponoszę wszelkie związane z tą przyjemnością obciążenia. Co zaś się tyczy wysilania w komentarzach - uczono dawniej w szkołach czegoś, co nazywano lokalnym patriotyzmem (mam nadzieję, że to pojęcie jest Państwu Anonimom znane?); zresztą mój dziadek przez całe dziesięciolecia lat był sołtysem Słotwiny i chyba troskę o to miejsce mam we krwi.
Zazwyczaj wszędzie piszą: "Uprzejmie prosi się nie karmić trola".
Zatem i ja uroczyście obiecuję nie dokarmiać ich więcej.
Gorąco pozdrawiam myślących twórczo i historycznie.
to zrób coś dla wsi a nie żeruj na tym kim był dziadek
UsuńA ja tam się z nim zgadzam - powinno się najpierw ludzi upamiętnić a nie "wróbla Ćwirka"...
UsuńCo zrobiła Paleczna? Do dziś pamiętam, jak babcia opowiadała o tym jak Paleczna chodziła w tajemnicy po domach i uczyła dzieci, jak spała na poddaszu szkoły - mało? Przecież mogła mieć wszystko w nosie i wyjechać. Ona wolała zostać w zabitej dechami (wtedy) wsi i coś zrobić...
Ale jak się ma w głowie tylko "Pokemon Go" to się innych krytykuje, nie znając własnej historii...
Słotwina nazwy ptaków a kto to wymyślił że się tak spytam? Czy my nie mamy nic do powiedzenia? Konsultacje? Jakie konsultacje jak to jest z góry przesądzone- może jedną dwie ulice zmienią i tyle. Tak jak w komencie wyżej nazwy powinny coś dla ludzi znaczyć a nie jakieś ćwiergoty ktoś se założył. Chore to!
OdpowiedzUsuńNie se tylko sobie. Poza tym to super pomysł. Jest jakaś idea i to jest ważne.
Usuńnajlepiej jak w słotwinie bedą ulice np niewykoszonych ląk,chwastów, odłogów ,palących się ląk ,jeszcze jakieś propozycje ktoś ma ?
OdpowiedzUsuńciekawe czy osoba, która to pisze kiedykolwiek ciężko pracowała na gospodarce, albo jako jedna z nielicznych ciągle coś hoduje w pocie czoła...
UsuńAle jak się łatwo komentuje!
komunizm i nazizm to też "jakaś idea", i co z tego?
UsuńMoje łąki są wykoszone ale odłogowane proszę o poradę czym obsiać, obsadzić aby stopa zwrotu była przynajmniej na poziomie 20% z uwzględnieniem w kosztach pracy własnej i najęcia maszyn. Nikt nie dopłaca do interesu tak że proszę bez głupich docinek o stanie pól. Jeśli komentujący chce mogę oddać w dzierżawę (odpłatną).
UsuńNo właśnie!
UsuńZresztą najwięcej do powiedzenia (o dziwo!) mają przyjezdni, którzy tej ziemi nigdy nie uprawiali. Ale krytykować i wyzywać od "ciemnej wsi" to są pierwsi. Może najpierw byście się do pracy wzięli!
Wszystko pieknie i ładnie.Pytanie tylko czy ktoś pomyślał,że w związku z nadaniem nazw ulic to my mieszkańcy będziemy zmuszeni do wyrobienia nowych dokumentów?np.dowód osobisty,prawo jazdy,dowód rejestracyjny,bieganie po urzędach US,ZUS,NFOZ,zakładach pracy,bankach,operatorach telefonii itd.Nie wspominając już o kosztach ,nowe zdjęcia i opłata za wydanie nowych dokumentów.Tabliczka z nr. domu i nazwą ulicy kosztuje 18,50 tak wyczytałam w artykule z nadania ulic w Siennej a to tylko początek wydatków.
OdpowiedzUsuńEhh...
OdpowiedzUsuńSzkoda, że najpierw nie pozwolili mieszkańcom wysunąć własnych propozycji.
To smutne, kiedy wieś przestaje być wsią, bo ktoś na siłę próbuje z niej zrobić miasto powiatowe. Rozumiem - rozwój i te sprawy, ale przecież ludzie przyjeżdżają tu właśnie dla tej wsi...
Gospodarki rolnej już u nas praktycznie nie ma a zamiast zająć się tym, gmina wymyśla głupoty z ulicami. Szkoda...
Przez ulicę ta wieś wyjdzie trochę ze średniowiecza.
OdpowiedzUsuńTak się składa, że średniowiecze to okres bujnego rozwoju kultury i nauki - proponuję trochę poczytać a później komentować ;P
UsuńA urok wsi tkwi właśnie w tej surowości: wieś to wieś a nie miasto, po prostu!
Z tym rozwojem właśnie się zatrzymała w tym okresie:-(
OdpowiedzUsuńPo prostu w tym miejscu i okresie się zatrzymała.Smutne ale takie prawdziwe.
OdpowiedzUsuńDlaczego smutne? To ciekawe, dlaczego tak wielu ludzi się przenosi do tej "średniowiecznej" wsi z "cywilizowanego" miasta?
UsuńKtoś jest mi w stanie na to odpowiedzieć?
Może szukają takiego "średniowiecznego" spokoju!
Świetny pomysł i nie będzie problemu z trafieniem pod konkretny adres. Brawo.
OdpowiedzUsuńJakoś teraz też nie ma... Szukanie argumentów "za" na siłę!
UsuńJesteśmy ostatnią gminą w powiecie która nie ma ulic czy zawsze musimy być na szarym końcu.
OdpowiedzUsuńStare, wiejskie powiedzenie mówi: "A jak inny będą skakać na główkę do wody, to ty też?"
UsuńZamiast dostrzegać urok tego, co mamy - zawsze musimy się porównywać z innymi - chore! - jakbyśmy musieli ciągle komuś dorównywać. Trochę godności!
Zróbcie najpierw porządny chodnik przez wieś,gdyż jesteśmy ostatnią wsią w Polsce gdzie niema chodnika.
OdpowiedzUsuńMoże Godziszka nam odsprzeda stare kostki brukowe w końcu wymieniają chodnik.XD
Usuń